COST akcija CA22124 ECO4ALL

U okviru programa Cost akcije, projekat ECO4ALL // COST Action CA22124 // Circular Economy Network for All: Consumer Protection through reducing, reusing, repairing odobren je za finansiranje u trajanju od 2023. do 2027. godine. Glavni cilj ECO4ALL akcije je da doprinese aktivnostima širenja informacija za mlade uopšte, akademike, mlade istraživače, osoblje javne uprave, ljude iz sfere biznisa i za društvo u celini u vezi sa cirkularnom ekonomijom. ECO4ALL ima za cilj promovisanje razumevanja održive potrošnje, očuvanja resursa i prevencije otpada, kao i odgovornosti proizvođača u procesu projektovanja. Inovativni aspekti projekta sastoje se od unapređenja zelene cirkularne ekonomije kao ponašanja, podsticanjem akcija i odluka vlada, kompanija, radnika, građana i potrošača da ostvare svoje ekonomske, ekološke i društvene uticaje na odgovoran način. Doprinos doc. dr Marka Marinkovića biće u primeni metodologija i sistema koji mogu da podrže cirkularnu ekonomiju u građevinskom sektoru.

U projektu će učestvovati: doc. dr Marko Marinković.