Dobrodošli na prezentaciju Instituta za numeričku analizu i projektovanje konstrukcija i Katedre za tehničku mehaniku i teoriju konstrukcija Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, gde možete pronaći informacije o našim aktivnostima u nastavi, naučno-istraživačkom radu i saradnji sa privredom, kao i podatke o zaposlenima u našem timu.

Institut za numeričku analizu i projektovanje konstrukcija formiran je oktobra 2002. godine, nastavljajući tradiciju Inženjerskog računskog centra Građevinskog fakulteta u Beogradu, koji je bio pionir u analizi i projektovanju konstrukcija primenom računara. U radu Instituta su prvenstveno angažovani članovi Katedre za tehničku mehaniku i teoriju konstrukcija, i to: 13 doktora nauka i 8 master inženjera građevinarstva.

Više o istorijatu Katedre i Inženjerskog računskog centra (IRC), u periodu 1846-2021, možete pročitati u monografiji "Građevinski fakultet Univerziteta u Beogradu 1846-2021", kapitalnom delu u izdanju Građevinskog fakulteta. PDF 1 PDF 2

Nadamo se da će informacije koje pronađete biti korisne za unapređenje naše saradnje. Molimo vas da nam slobodno pošaljete vaše sugestije i kritike.